تبلیغات
نغمه‌ای از یخ و آتش - انتقال به winterfell.ir - گفتگو با مارتین در خصوص عروسی خونین
یکشنبه 6 مرداد 1392

گفتگو با مارتین در خصوص عروسی خونین

   نوشته شده توسط: M.M. Stark    نوع مطلب :مصاحبه‌ها ،

ترجمه از بابک

میلیون‌ها طرفدار مجموعه Game of Thrones پس از دیدن اپیزود Reins of Castamere احساسات مشابهی مانند ناراحتی، خشم و عصبانیت داشتند و مطمئناً بعضی احساسی منفی نسبت به کل داستان پیدا کردند. ولی این عکس‌العمل‌ها در مورد Red Wedding برای نویسنده Game of Thrones تازه نیست. بیش از یک دهه از چاپ کتاب سوم، Storm of Swords ، از مجموعه حماسی The Song of Ice and Fire می‌گذرد و تا الان مارتین در مورد منحوس بودن ازدواج فری-تالی ایمیل‌های زیادی دریافت کرده است. در ادامه مارتین علت اینکه راب باید کشته می‌شد و نظر خود در مورد ناراحتی هواداران را بیان می‌کند و از حوادثی واقعی که الهام بخش او بودند سخن می‌گوید.


س: در چه مرحله‌ایی از نوشتن کتاب فهمیدید که راب و کتلین باید کشته بشن؟

تقریباً از اول می‌دونستم. از روز اول که نه، ولی از اوایل کار می‌دونستم. قبلاً هم تو مصاحبه‌هام گفتم که می‌خوام افسانه‌ام غیر قابل پیش‌بینی باشه. دوست دارم که داستان لحظه‌های نفس گیر زیادی داشته باشه. ند رو تو کتاب اول کشتم و خیلی‌ها رو شوکه کرد. ند رو کشتم چون همه فکر می‌کردن که قهرمانه داستانه و قراره یه مشکلاتی براش پیش بیاد و بعدش به نحوی همه چیز درست بشه و مشکلاتش حل بشه. مسئله قابل پیش‌بینی بعدی این بود که پسر بزرگش ارتشش رو جمع میکنه و انتقام پدرش رو میگیره. و این برای همه قابل قبول می‌شد. کار بعدی که باید سریعاً انجام می‌دادم کشتن راب بود(!!)


 

س: از جایی که Song of Ice and Fire اغلب اوقات انتظار خوانندگان را سرکوب می‌کنه و از بنیانهای سنتی داستان گویی فانتزی دوری کرده، هوادارن می‌تونن به پایانی خوش امیدوار باشن؟ همونطور که The Boy در Trones گفته :«اگه فکر می کنین این پایان خوشی داره،زیاد به ماجرا توجه نکردین.»

قبلاً هم خیلی گفتم که پایانی تلخ و شیرین تو ذهنم دارم.

 

س: طی چند سال گذشته در مورد این صحنه چه واکنش‌هایی از طرفداران دریافت کردین؟

ج: هم منفی و هم مثبت. این سخترین صحنه‌ایی بود که مجبور بودم بنویسم. تقریباً تو دو سوم کتاب بود ولی وقتی به اونجا رسیدم این فصل رو رد کردم. کتابو تموم کرده بودم ولی هنوز یه فصل مونده بود. شروع کردم به نوشتن. مثل این بود که دو تا از بچه‌ها تو میکشم. سعی کردم که خواننده رو مجبور کنم با حوادث داخل کتاب زندگی کنه. همین جوری که یه دوست میمره و ناراحت میشین و عزاداری میکنین، اگه یکی ازشخصیت های کتاب هم بمیره باید عزادار بشین. باید اهمیت بدین. اگه یکی بمیره و شما فقط برین یه بسته پاپکورن دیگه وردارین و بخورین، این یه تجربه سطحی میشه، نه؟

 


س: به نظرتون چرا این فصل عکس‌العمل های متفاوت و زیادی در پی داشت؟ راب از شخصیت‌های داستان گو نبود و کتلین هم شخصیتی کاملاً مثبت و دوست داشتنی نداشت.

ج: (مکث زیاد) سئوال جالبیه. نمی‌دونم می تونم جواب خوبی بهش بدم یا نه. شاید برمیگرده به نحوه کشته شدندشون. اتفاقات خاصی داستان رو به اونجا هدایت میکنه. کل ماجرا خیانت بود و از جهتی که انتظار نمی‌رفت وارد شد. تراژدی تو یه جشن عروسی اتفاق می‌افته. راب با فری‌ها صلح کرده و شما فکر می‌کنین که قسمت بد ماجرا تموم شده. بعد از ناکجا این اتفاق می‌افته. در ضمن شخصیای درجه دو و صد‌ها نفر از استارک ها هم تو این صحنه کشته میشن. داستان فقط راجع به کشته شدن دو نفر نیست.


 س: شخصاً برای من مادر و پسر بودن راب و کتلین تراژدی ماجرا رو بدتر میکنه، و اینکه کتلین بدبختی‌های زیادی رو تحمل کرده و فکر میکنه همه کس رو از دست داده. (از جایی که مطمئن نیست آریا، بران و ریکان زنده‌اند.) و بعد این اتفاق می‌افته.

ج: اونجا یه لحظه فرصت پیدا کرد تا درخواستش رو مطرح کنه. در ضمن لحظه قتل هم هست. گروگانش بچه مورد علاقه فری نیست پس تهدیدش توخالیه ولی به حرفش عمل میکنه. انجام اون کار قدرت خاصی می‌طلبه.

 س: تقریباً مطمئنم که جواب این سوال رو می‌دونم، اما تا حالا از نوشتن این صحنه پشیمون شدین؟

ج: به عنوان یه نویسنده نه. قویترین صحنه کتابه. شاید چندین خواننده رو از دست داده باشم ولی در عوض خیلی‌های دیگه اضافه شدن. فکر میکنم دیدن این قسمت سریال برام سخت بشه، یه شب سخت و عذاب آور!! چون این شخصیت ها رو دوست دارم. تو سریال شما با شخصیت ها رابطه عاطفی برقرار می‌کنین، الان مجبورین با اونها هم رابطتونو کم کنین. ریچارد مِیدن و میشله فیرلی کار فوق العاده‌ایی به نمایش گذاشتن.

 

س: به خوانندگانی که از خوندن این فصل ناراحتند چیزی دارید بگین؟

ج: بستگی به این داره که اونا چی بگن. به کسایی که میگن دیگه کتابو نمی‌خونن، چی می تونین بگین؟ مردم به دلایل مختلفی کتاب می‌خونن، من به این احترام می‌زارم. بعضی برای آرامش گرفتن می‌خونن و بعضی از خوانندگان سابقم می‌گفتند که زندگیشون سخته، مادرشون مرده، سگشون مرده و رمان فانتزی می‌خونن تا از ناراحتی‌ها و دغدغه‌های روزمره فرار کنن. نمی‌خوان چیز بدتری بخونن که بیشتر حالشونو خراب کنه. مردم معمولاً فانتزی‌هایی رو می‌خونن که پسر همیشه دختر رو بدست میاره و آدم‌های خوب همیشه برنده میشن و به شما القا میشه که زندگی خیلی منصفه. همه ما به جاش اونا رو می‌خونیم. این یه حالت نیابتی مشخصی داره. من به این مدل افراد بی‌اعتنا نیستم. ولی در بیشتر مواقع این فانتزی‌ای نیست که من می‌نویسم. به طور یقین مجموعه نغمه اینطور نیست. بیشتر سعی میکنه که چهره‌ی واقعی زندگی رو به نمایش بزاره و نشون بده زندگی واقعاً چجوریه. شادی داره ولی در عوض غم و ترس هم بخشی از اونه. به نظرم یه مجموعه فانتزی عالی هم بُعد روشن و تاریک زندگی رو باهم باید نشون بده.

 

س: یکی از المان های مورد علاقه من معرفی ایده «نان و نمک» به خوانندست. ما به عنوان خواننده این موضوع رو می‌پذیریم، تو این دنیای خیالی وقتی مردم نان و نمک همدیگرو می‌خورن، به هم آسیبی نمیرسونن ولی بعد خودتون این قانون رو زیر پا می‌زارین. مثل این میمونه که شما محکم میزنین تو سر خواننده و بهش میگین: «خوب معلومه که قرار نیست همیشه این قانون مسخره رو رعایت کنن.»

ج: این قانون از تاریخ گرفته شده، قوانین مهمان‌نوازی در زمانهای قدیم رعایت می‌شدند. مهمان و میزبان بعد از خوردن نان و نمک همدیگر آسیبی به هم وارد نمی‌کردند. با شکستن این قانون به قول معروف «خودشونو تا ابد نفرین می‌کنن.»

 از بی ربط بودن این تصویر لذت می‌برم!!

س: خود عروسی خونین چی؟ از حادثه ای تاریخی الهام گرفته شده؟

ج: عروسی خونین بر اساس دو اتفاق واقعی در تاریخ اسکاتلند نوشته شده که به یکی از آنها The Black Dinner گفته میشه. پادشاه اسکاتلند با قبیله Black Douglas می‌جنگید. او به آنها پیشنهاد صلح داد و به و به Earl رئیس قبیله Douglas پیشنهاد عبور سالم داد. او به قلعه Edinburg آومد. جشن بزرگی براش ترتیب داده شد. در پایان جشن، نوازنده ها شروع به زدن ریتم یکسانی با طبل ها کردند. سینی بزرگی که روش رو پوشونده بودند جلوی Earl گذاشته شد. درون سینی سر گراز سیاه بزرگی که نشانه مرگه رو گذاشته بودن. به محض دیدن اون فهمید که قصد اونا چیه. اون رو به حیاط قلعه کشونده و همونجا به قتل رسوندند. اما بیشتر داستان از جریانه Glencoe Massacre الهام گرفته شده. طایفه MacDonald یک شب رو با طایفه Campbell گذراندند و قوانین مهمان نوازی به جا آورده شد. اما Campbell ها قیام کردند و هر  MacDonald را که پیدا کردند از دم تیغ گذروندند. حالا هر چقدر هم که من به داستان اضافه کرده باشم، اتفاقات بد و وحشتناک‌تری در تاریخ اتفاق افتاده.

 

نظر شما در مورد ایم مصاحبه چیه؟ ایا این کار مارتین رو می‌پذیرید؟ ایا دوست دارید بازم از این چنین اتفاقاتی توی داستان باشه؟ تا چه حد استدلال‌های مارتین رو می‌پذیرید؟ اصلاً آیا درسته که تو داستانی که فانتزیه(تخیلی و رویاگونه) تا این حد اصرار بر واقعیت‌گرایی باشه؟


برچسب ها: نغمه‌ای از یخ و آتش ، سریال بازی تاج و تخت ، فصل سوم ، عروسی خونین ، جورج مارتین ، کتلین ، راب استارک ،

credits livejasmin hack
جمعه 4 اسفند 1396 01:58 ق.ظ
هی اونجا! این پست نمیتوانست بهتر از این نوشته شود! خواندن این پست به من یادآوری می کند
همسر قدیمی! او همیشه در مورد چت صحبت کرد
این. من این نوشتار را برای او ارسال خواهم کرد. کاملا مشخص است که خواندنش خوب است.

تشکر فراوان برای به اشتراک گذاری!
سرعت سایت
شنبه 14 بهمن 1396 04:45 ب.ظ
ممنون مطلب خوبی بود
Reynaldo
جمعه 17 آذر 1396 09:22 ب.ظ
My developer is trying to convince me to move to .net from PHP.

I have always disliked the idea because of the costs.

But he's tryiong none the less. I've been using Movable-type on a variety of websites
for about a year and am concerned about switching to another platform.
I have heard good things about blogengine.net.
Is there a way I can transfer all my wordpress content into it?
Any help would be really appreciated!
Nintendo Switch
پنجشنبه 9 آذر 1396 05:54 ب.ظ
بخش زیبا از محتوا. من فقط بر روی وب سایت شما و در پایتخت سرمفتش منصرف شدم
که من در واقع از پست وبلاگ شما استفاده کردم.
به هر حال من به فید های شما مشترک خواهم شد و حتی موفقیت شما به طور مداوم به سرعت دسترسی خواهید داشت.
clash royale generator
دوشنبه 8 آبان 1396 07:48 ب.ظ
هی من می دانم که این تا حدودی موضوع است اما من تعجب می کنم که کدام وبلاگ شما از این وبسایت استفاده می کنید؟
من از وردپرس خسته شده ام زیرا من داشته ام
مشکلات با هکرها و من به دنبال جایگزینی برای
یک پلت فرم دیگر. من می توانم عالی باشم اگر بتوانم به سمت یک پلت فرم خوب به من اشاره کنم.
std testing near me
دوشنبه 8 آبان 1396 04:21 ق.ظ
با تشکر از شما، من فقط به دنبال اطلاعات در مورد این موضوع است
برای مدت زمان طولانی و تو بهترین من تا به حال آمده است.
اما، در مورد نتیجه گیری چه؟ آیا در مورد منبع مطمئن هستی؟
std screening near me
دوشنبه 8 آبان 1396 04:01 ق.ظ
با درود! من مدت هاست که وبلاگ شما را دنبال کرده ام و در نهایت شجاعت را به پیش می برم و به شما می دهم
فریاد از Humble Tx! فقط می خواستم به شما بگویم که شغل خوب را نگه دارید!
cheap psychics
دوشنبه 8 آبان 1396 03:46 ق.ظ
با درود! توصیه های بسیار مفید در این پست خاص!
این تغییرات کمی است که مهمترین تغییرات را ایجاد می کند.
تشکر فراوان برای به اشتراک گذاری!
real psychic readings
دوشنبه 8 آبان 1396 03:03 ق.ظ
همسر و همسرم در اینجا صفحه دیگری را به هم چسبیده اند و فکر می کردند ممکن است چیزها را بررسی کنند.
من چیزی را که می بینم دوست دارم بنابراین من فقط به دنبال شما هستم. به دنبال جستجوی وب خود باشید
صفحه بارها و بارها
myfreecams token hack
شنبه 29 مهر 1396 07:07 ب.ظ
به طور کلی من مقالات را در وبلاگ ها یاد نمی گیرم، اما می خواهم این را بگویم
نوشتن بسیار من را مجبور به تلاش و انجام این کار! طعم نوشتن شما به من شگفت زده شده است.
با تشکر، پست بسیار عالی
real psychics
یکشنبه 16 مهر 1396 05:56 ب.ظ
سلام، پس از خواندن این قطعه شگفت انگیز از نوشتن من هستم
و همچنین شاد برای به اشتراک گذاشتن دانش من در اینجا با دوستان.
آموزش آشپزی
پنجشنبه 13 مهر 1396 09:58 ب.ظ
ممنون از وبلاگ خوبتون. به سایت ما هم حتما سر بزنید
What do you do for a strained Achilles tendon?
یکشنبه 26 شهریور 1396 09:18 ب.ظ
We are a group of volunteers and starting a new scheme in our community.
Your web site provided us with valuable info to work on. You have done an impressive job and our whole community will be thankful to you.
chaturbatefreetokenshack.com
دوشنبه 13 شهریور 1396 02:46 ق.ظ
You really make it seem really easy together with your presentation but I find this topic to be really one thing
that I think I would never understand. It kind
of feels too complex and extremely huge for me. I'm taking a look forward for your subsequent publish,
I will attempt to get the hold of it!
How do you strengthen your Achilles tendon?
سه شنبه 17 مرداد 1396 08:22 ب.ظ
Right here is the right blog for everyone who hopes
to find out about this topic. You know a
whole lot its almost tough to argue with you (not that I really will need to…HaHa).
You certainly put a new spin on a topic that's been discussed for a long time.
Great stuff, just excellent!
Foot Problems
دوشنبه 16 مرداد 1396 08:04 ب.ظ
Hi my loved one! I wish to say that this post is amazing, great written and come
with almost all important infos. I would like to look more posts like this .
Deon
جمعه 16 تیر 1396 06:47 ب.ظ
Saved as a favorite, I love your blog!
std testing near me
یکشنبه 4 تیر 1396 09:35 ب.ظ
ریشه از خود نوشتن در حالی که صدایی
مناسب در آغاز آیا واقعا نشستن خوب با من پس از برخی از
زمان. جایی درون جملات شما قادر به من مؤمن متاسفانه فقط برای بسیار در حالی که کوتاه.
من با این حال مشکل خود را با جهش در مفروضات و شما خواهد را خوب به کمک پر همه کسانی
معافیت. اگر شما که می توانید انجام من خواهد قطعا بود مجذوب.
Ahmad
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 12:30 ق.ظ
Good information. Lucky me I discovered your site by chance
(stumbleupon). I've book-marked it for later!
Rosemary
شنبه 23 اردیبهشت 1396 12:43 ب.ظ
I'm really enjoying the theme/design of your website. Do you
ever run into any browser compatibility issues? A small number of
my blog visitors have complained about my website
not operating correctly in Explorer but looks great
in Firefox. Do you have any ideas to help fix this problem?
BHW
دوشنبه 28 فروردین 1396 04:07 ب.ظ
great submit, very informative. I wonder why the opposite specialists of this sector do not understand this.
You must proceed your writing. I am confident,
you have a huge readers' base already!
sara
چهارشنبه 29 مرداد 1393 08:15 ب.ظ
الانم به نظرم میدونید تریوین میره با دنریس متحد میشه الان واقعا پایتخت ضعیفه هیچ ادم درست حسابی نیست تاوین ک مرد لاریسم با ک تریوین فرار کرد انگشت کوچولو هم ک با دختره ند استارکه الان راحت پایتخت گرفته میشه من دنریسو ترجیح میدم به استنیس ولی از دنریسم زیاد خوشم نمیاد نمیدونم چرا
sara
چهارشنبه 29 مرداد 1393 08:13 ب.ظ
عالیه فقط میتونم بگم بهترین سریالیه دیدم برا این صحنه به قدری شوکه و ناراحت شدم ک حد نداشت به نظرم راب از همشون جوان مردانه تر بود برا همینم ناراحت کننده تر الانم ک دنریس مشاورشو از دست داد بازم ناراحتم کرد ولی واقعا به واقعیت شبیهه تو واقعیت اتفاقیی میافته ک انتظار نداری اتفاقی میافته ک ناراحت کننده است همیشه خوشحال کننده نیست
برن استارک
پنجشنبه 24 مرداد 1392 05:22 ب.ظ
به نظر من الان باید خانواده فری قتل عام شوند
پاسخ M.M. Stark : چشم میگم بچه‌ها ترتیبش رو بدن
برن استارک
پنجشنبه 24 مرداد 1392 04:18 ب.ظ
به نظر من الان باید خانواده فری قتل عام شوند
برن استارک
دوشنبه 21 مرداد 1392 04:49 ب.ظ
یک سوال عروسی خونین توی کدام کتاب و فصل چندم است؟
پاسخ M.M. Stark : تو کتاب سوم. اما فصلش رو دقیقاً یادم نیست. بین 42 تا 46 به گمونم
دخترباد
سه شنبه 8 مرداد 1392 11:57 ب.ظ
سلام
میبینم که شما هم طرفدار ادبیات گمانه زن هستید...با ما تبادل لینک میکنید؟اگه جوابتون مثبته ما رو با نام وبلاگ هواداری آکادمی فانتزی لینک کنید و خبر بدید تا بلافاصله لینک بشید تا همکاری های بعدی
ممنون :)
عرفان
سه شنبه 8 مرداد 1392 05:44 ب.ظ
به نظر من آخر کتاب چیزی نیست جز اون عکس چهارم :
و در آخر همه ی اونها مردن
پایان !
سه شنبه 8 مرداد 1392 01:48 ب.ظ
دقیقا ؛نحوه کشته شدنشون خیلی عذاب آور بود تو اوج عروسی یهو مردن ،اگه قرار بود جنگی شکل بگیره همه میفهمیدن میمیره ولی این که تو عروسی بمیره خیلی غافلگیر کننده بود.
در ضمن در مورد فردوسی :شاهنامه رو فردوسی به نظم کرده خودش چیزی اضافه و کم نکرده که بتونه رستم رو بکشه بخش اساطیری شاهنامه کاملا از ذهنیات مردمه و فردوسی به نظم در آوردش
padme
سه شنبه 8 مرداد 1392 10:22 ق.ظ
به bbc
شاید میشد مرگ راب رو پیشبینی کرد ولی فکر نکنم همه فکر میکردن که راب و کتلین اینجوری بمیرن.
من که خودم به شخصه از نحوه کشته شدنشون بیشتر از مردنشون شکه شدم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30